Kreditai dabar bus suteikiami dar griežčiau

Greiti kreditai jums

Kreditai visiems bus suteikiami dar griežčiau — artėjančios VKĮ pataisos įsigalios nuo naujų metų, o tai reiškia, kad kredito bendrovėms bus taikomi griežtesni reikalavimai dėl klientų mokumo įvertinimo procedūrų. Pasiskolinti norintys asmenys turės ne tik pateikti visus duomenis, bet ir įrodyti iš kur gauna pajamas. Tai reiškia, kad nepakaks nurodyti gaunamų pajamų sumos — reikės ją ir įrodyti. Įsitikinti, kad klientų pateikta informacija yra teisinga, privalės visos greitųjų kreditų bendrovės, bankai bei kiti paskolų teikėjai, kurie įtraukti į viešą vartojimo kredito davėjų sąrašą. Su šiais reikalavimais atsiranda ir kitų sąlygų.

Kreditai jums dabar bus suteikiami dar griežčiau

Viena pagrindinių yra ta, kad palūkanų norma nebegalės būti didesnė nei 70 procentų per metus. Tai reiškia, kad nuo naujų metų klientai galės skolintis dar pigiau. Paskolos internetu bus gerokai pigesnės, tačiau sunkiau prieinamos mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Būtent dėl mokumo vertinimo procedūros, net ir itin pigios paskolos nebegalės gauti tie, kurių pajamų suma per mėnesį bus labai maža. Kreditoriams bus būtina akylai stebėti ir analizuoti klientų pateikiamus duomenis dėl finansų, nes jeigu jie tų duomenų netikrins, tada priežiūros institucijos galės skirti baudą už neatsakingą skolinimą.

Greiti kreditai mokesčiai

Baudos yra iš tiesų didelės, tačiau klientams baimintis dėl jų nereikėtų — jos skiriamos kredito bendrovėms. Jeigu kredito bendrovė suteikia paskolą pažeidusi įstatymus, tada kreditorius privalo kompensuoti kliento nuostolius — taip dažniausiai nusprendžia priežiūros institucijos.

Nereikėtų pamiršti, kad klientai taip pat turi pareigą nurodyti tikslius duomenis bei jokių melagysčių. Jeigu paaiškėja, kad klientas pasinaudoja kitos žmogaus duomenimis, pavyzdžiui — sugyventinio, tam kad gautų kreditą, jis gali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Visada reikia naudoti tik savo asmeninius duomenis.

Kas liečia paskolų rinką, artimiausiu metu reikėtų tikėtis gerų pokyčių, nes jie labiau naudingi bus būtent klientams. Aišku, čia kalbame tik apie atsakingus asmenis, kurių finansinė galimybės yra palankios. Tie, kurie sunkiai verčiasi, spėjama, kad kredito internetu ar kažkur kitur gauti jau nebegalės, nes tos griežtėjančios sąlygos labiausiai palies būtent juos ir kreditų bendroves.